FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Zaloguj

Ogłoszenie 
Po wielu latach przyszła pora na zmiany, postanowiliśmy wyłączyć możliwość rejestracji oraz pisania postów na forum. To forum staje się teraz archiwum z bogatą bazą wiedzy na tematy Nas, użytkowników, łączące.
Od dzisiaj do dyskusji zapraszamy na nasz blog Kreatywny
oraz na FanPage na Facebook-u.

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zrobić świecę
Autor Wiadomość
vernon 
Administrator

Wysłany: 2006-06-02, 19:25   Jak zrobić świecę

Cytat:
Świece są przedmiotami bardzo dekoracyjnymi. Milo zapalić je podczas świątecznego niedzielnego posiłku lub kameralnej kolacji. Często jednak zanim jeszcze zanim wypalą się nam do cna odkładamy je na bok, a po jakimś czasie zaczyna się nam zbierać cała sterta takich 'niedopałków'. Nie wyglądają już one ładnie i nie bardzo mamy ochotę dekorować nimi stół. Proponuję nie wyrzucać tych resztek ze świec, tylko w prosty sposób przerobić je na nowe.

Żeby zrobić świeczkę z resztek wosku potrzebne Ci są:

# wosk z niedopalonej świecy
# świeczka tea light
# foremka np. do pieczenia małych babeczek
# nieco barwnika

Tea ligth'a wyjmujemy z metalowej osłonki i wkładamy na środek foremki do babeczek, którą wcześniej nasmarowaliśmy jakimś tłuszczem. Pokruszony wosk podgrzewamy powoli w łaźni wodnej a gdy się rozpuści, dodajemy barwnika (ja użyłam kurkumy), mieszamy ostrożnie i gorące wylewamy do foremki z tea light'em i odstawiamy żeby wosk zastygł. Gdy wystygnie łyżką stukamy delikatnie w dno foremki i 'wystukujemy' z niej nową ładną świeczkę.

Oczywiście zamiast foremki do babeczek możesz użyć pojemniczków i foremek w innych kształtach oraz poeksperymentować nieco z barwnikami.

zrodlo: http://www.kuradomowa.com/

kukas 

Wysłany: 2006-11-15, 08:36   

dla mnie się podoba - można np. wtopic ziarna kawy, kaszę lub inne ozdoby np. piaseczkiem brzegi oblepić (po zasmarowaniu foremki tłuszczem dodatkowo wsypac piasek i osypac brzegi formy a potem dopiero wosk - wyjdzie lux (jak sądzę hahah)

vernon 
Administrator

Wysłany: 2006-11-15, 19:49   

kukas napisał/a:
można np. wtopic ziarna kawy
ladnie wyglada i pachnie, ale jak sie pali :twisted: znajomi ostatnio o maly wlos nie spalili taka swieca z kawa mieszkania :shock:

Aither 
Aither

Wysłany: 2006-11-30, 10:53   

Ponoc mozna dla lepszego efektu dosypac do wosku troszke dobrze zmielonej kawy. W czasie palenia swiecy to oddaje swoj aromat z tym ze kolor swiecy jest lekko przybrudzony bo kawa barwi jednak mialam okazje wachac takowa :) i przyznaje ze ladnie nawet :) nie zauwazylam bezposredniego niebezpieczenstwa jesli chodi o spalenie mieszkania :)

vernon 
Administrator

Wysłany: 2006-11-30, 16:29   

mozliwe ze zmielone ziarno nie jest takie latwopalne ;)

Pauli 

Wysłany: 2008-01-12, 15:10   

Fajna metoda...:) Ja mam zestaw do robienia świeczek dekoracyjnych... Można coś takiego kupić na allegro... Zatapiałąm już kolorowy wosk, olejek zapachowy dolewałam, ale najciekawsza wyszła mi z topionymi plasterkami suszonego banana...:) A no i jeszcze robię świece w kieliczkach po 1 zł z IKEI.. xD

Aither 
Aither

Wysłany: 2008-01-15, 12:37   

jak masz jakies fotki to zarzuc :) chetnie popatrzymy :)

Odpowiedz do tematu