Aaaapsik…

Sezon przeziębieniowo-grypowy rozpoczęty, syropki i chusteczki poszły w ruch…
przypomniałam sobie że gdzieś w szafce „siedzi” drewniany chustecznik i czeka na ozdobienie, wzięłam się więc do roboty.

3

Bazę zagruntowałam białym gesso, pokryłam akrylową farbą w kolorze starego brązu, oświecowałam i pomalowałam turkusową farbą kredową, przetarłam nawilżaną chusteczką w nawoskowanych miejscach.
Suchym pędzlem dodałam trochę charakteru w formie fioletowych akcentów farbą metaliczną i turkusowych farbą strukturalną. Na koniec dokleiłam kompozycje kwiatowe + motylki ze starych bucików Patrycji.

038

040

041

042

039

Na zdrowie! a by się przeziębienia Was nie imały!


A jak Adrian

Tak na prawdę Monogram A ozdobiłam jako pierwszy, ale sesję zdjęciową wykonałam nieco później, w związku z tym późniejsza publikacja.

002

Zamysł pracy był ściśle określony, tylko zmieiły się dodatki. Literka miała być wykonana w stylu steampunk a wyszła industrialnie gdyż zmieniłam trybiki na metalowe elementy starej zabawki Adriana.
Od początku – okleiłam literkę różnej wielkości paskami papieru aby nadać jej tekstury, dodałam elementy metalowe i pokryłam czarnym gesso. Na koniec aby wydobyć warstwy i metaliczność elementów przecierałam całość suchym pędzelkiem delikatnie maczanym w farbach metalicznych. Efekt mom zdaniem bardzo naturalny, a monogram zagościł na półce w pokoju Adriana.

003

004 005

008

007

006

Pracę zgłaszam na wyzwanie MONOGRAM

wyzwanie12


W jak Wiktoria

 

Witajcie, jakiś czas temu zakupiłam monogramy z papiermache. Cel był konkretny, ale wciąż nie miałam pomysłu jak je ozdobić.  Tym razem będzie o W

010

Tak jak z wszystkimi moimi pracami pomysł przyszedł nagle, a zmienił się w trakcie tworzenia, można powiedzieć że nastąpił zwrot o 180 stopni.
Skoro przekonałam się już do używania całej masy kwiatków, to czemu nie spróbować schabby chic? I poszło już z górki – gruntowanie, tekstura, malowanie, świecowanie, malowanie, przecieranie + dodatki. Efekt mnie bardzo zadowala, Wiktorii też się podoba…

011

012 015

016 017

013 014

pracę zgłaszam na wyzwanie MONOGRAM

wyzwanie12

do następnego postu…